Hoppa till sidans innehåll

Resultat


Resultatlista Halvmaraton kvinnor:

Placering Startnr Namn Född Klubb Tid
1 26 Kajsa Berg 1979 Enhörna IF 01:25:47
2 38 Sara Ladstedt 1985 Nykvarn 01:25:55
3 29 Magdalena Fredriksson 1980 LUAIK 01:36:57
4 32 Thérese Eriksson 1990 Enhörna IF 01:41:18
5 30 Malin Jonsson 1983 Strängnäs Löparklubb 01:43:21
6 33 Tarja Dalvik 1971 Södertälje 01:56:01
7 46 Johanna Niiranen 1975 Enhörna IF 02:02:44
8 37 Monika Nilsson Lysell 1981 OK Klemmingen 02:04:04
9 35 Maria Tornmarker 1977 SEB IF 02:07:52
10 34 Susanna Collijn 1971 Enhörna IF 02:07:53
11 27 Anna Gunnarsson 1971 Enhörna IF 02:08:33
12 28 Kajsa Müllersdorf 1984 Mariefred 02:10:04
13 36 Marie Kasselskog 1977 0 02:11:52
14 48 Susanne Barruk 1968 0 02:11:52
15 43 Jonna Lindahl 1970 Astra-Zeneca IF 02:21:53
16 31 Elin Ragnarsson 1989 Dark Trail Runners 02:47:06

 

Resultatlista Halvmaraton män:

Placering Startnr Namn Född Klubb Tid
1 21 Mirza Nalic  1980 Ärla IF 01:17:02
2 1 Fredrik Berglund 1982 Enhörna IF 01:21:08
3 39 Viktor Zackrisson 2000 Enhörna IF 01:21:25
4 42 Jakob Zander 1976 Terrible Tuesdays Triathlon 01:22:54
5 40 Erik Arumskog 1987 Enhörna IF 01:25:30
6 41 Nathan Tanner Malmén 1977 Enhörna IF 01:27:23
7 19 Gabriel Littson Enning 1980 IFK Lidingö Friidrott 01:27:38
8 5 Mario Cortinovis 1971 Enhörna IF 01:28:41
9 44 Michael Lagerman 1969 Ärla 01:32:21
10 22 Jan Johansson 1968 Löparklubben Nyköpings runners 01:33:30
11 23 Tom Axelsson 1969 0 01:33:56
12 16 Andreas Anrell 1980 Scania 01:40:44
13 11 Fredrik Nilsson 1969 Enhörna IF 01:45:13
14 2 Daniel Hägg 1974 Enhörna IF 01:45:33
15 20 Magnus Bengtsson 1971 0 01:46:24
16 47 Mikael Kölin 1961 Enhörna IF 01:52:44
17 13 Niklas Lysell 1980 0 01:56:50
18 45 Pontus Flink 1989 Enhörna IF 01:59:00
19 12 Magnus Ljung 1970 Enhörna IF 02:00:18
20 15 Jens Hållbus 1973 Enhörna IF 02:01:18
21 7 Raffaele Mandoli 1974 Tullinge Friidrott 02:02:19
22 18 Harri Luukko 1970 0 02:06:37
23 17 Pekka Luukko 1947 AXA Sports Club 02:09:11

 

Resultatlista Kvartsmaraton kvinnor:

Placering Startnr Namn Född Klubb Tid
1 244 Emilia Todorovska Elias 1988 FK Studenterna 00:43:46
2 249 Karin Israelsson 1974 Enhörna IF 00:52:08
3 236 Clara Dahlberg 1983 Enhörna IF 00:53:16
4 243 Sara Lidjan 1980 TSM Running/IF Linnéa 00:53:17
5 257 Petra Nordling 1974 0 00:55:02
6 234 Charlotta Wennberg 1981 Enhörna IF 00:56:47
7 250 Vendela Norell 2003 0 00:59:55
8 247 Nina Almgren 1986 Enhörna IF 01:00:28
9 239 Pia Kylmänen 1967 Telgebostäder 01:00:36
10 256 Eva Roxa 1961 Oxvreten 01:01:43
11 242 Jeanette Camuset 1961 0 01:01:44
12 262 Annelie Westlund 1982 Enhörna IF 01:02:43
13 235 Sari Luoma 1968 0 01:05:14
14 232 Eva Henriksson 1961 0 01:06:56
15 241 Isabel Hamilton 1972 Åre Bed & Breakfast 01:07:15
16 258 Carita Lövgren 1978 Enhörna IF 01:13:27
17 245 Anna-Karin Sihlén 1970 Enhörna IF 01:16:39
18 248 Eija Hedlund 1964 Farsta 01:19:56

 

Resultatlista Kvartsmaraton män:

Placering Starnr Namn Född Klubb Tid
1 219 Per Sundholm 1975 IFK Mora 00:42:15
2 206 Victor Sättberger 1995 Enhörna IF 00:42:49
3 224 Magnus Lindblom 1985 Huddinge AIS 00:43:29
4 221 Per Jardhagen 1969 Enhörna IF 00:43:48
5 231 Johan Lindersson 1972 Enhörna IF 00:46:04
6 216 Gustav Eriksson 1974 Enhörna IF 00:46:23
7 211 Olle Eriksson 1984 Enhörna IF 00:48:27
8 228 Johan Strömwall 1964 Enhörna IF 00:48:29
9 214 Leif Claesson 1963 Enhörna IF 00:48:48
10 225 Mikael Pihlblad 1980 Enhörna IF 00:49:05
11 252 Kim Seisendahl 1976 Astra-Zeneca IF 00:49:37
12 220 Eric Nyqvist 2002 0 00:49:39
13 207 Vuc Radakovits 1964 Enhörna IF 00:50:29
14 203 Mikael Alfredsson 1973 Enhörna IF 00:51:09
15 255 Lars Andersson 1959 Oxvreten 00:51:33
16 227 Mikael Sjögren 1974 Södertälje IF 00:51:35
17 259 Tony Lövgren 1970 Enhörna IF 00:51:55
18 208 Anders Lundsgård 1980 Scania 00:52:01
19 260 Joakim Grassman 1968 Scania IF 00:52:10
20 205 Thomas Sveronius 1965 0 00:52:56
21 254 Fredrik Hallander 1975 Älvsjö 00:53:11
22 226 Stig-Erik Siljebrand 1959 Södertälje IF 00:53:47
23 230 Henrik Östensson 1972 Enhörna IF 00:55:30
24 253 Urban Evers 1956 Enhörna IF 00:58:30
25 204 Rörfredde Malmkvist 1969 Enhörna IF 00:59:04
26 229 Mattias Norell  1970 0 00:59:55
27 202 Sandor Rigo 1964 Södertälje 01:00:19
28 261 Hans Olofsson 1956 Enhörna IF 01:03:06
29 222 Roger Hedlund 1962 Farsta 01:03:33
30 213 Mats Israelsson 1966 Enhörna IF 01:03:51
31 210 Lennart Persson 1950 Södertälje 01:04:43
32 223 Ulrik Karlsson 1978 Enhörna IF 01:07:10
33 217 Richard Blomdin 1973 Åre Bed & Breakfast 01:07:15
34 209 Peter Hansson 1966 Skarpnäck 01:08:21
Uppdaterad: 16 JUN 2018 15:33 Skribent: Peter Ness
Epost: Adressen Gömd

Postadress:
Enhörna IF - Friidrott
Friluftsgården, Väsby 22
15150 Enhörna

Kontakt:
Tel: 0855044564
Fax: 0855049149
E-post: This is a mailto link

Se all info