Hoppa till sidans innehåll

Startlista


Enhörna Challenge 2017 10 000 m (26/7)

Första start Heat B 19:00 (Heat-indelning meddelas senare)

Startnummer Namn Förening Estimerad tid/Seedningstid Född
  Jonas Manole FK Studenterna 35:50 1977
  Jimmie Espling FK Studenterna 36:52 1975
  Andreas Lundegård FK Studenterna 34:00 1986
  Maximilian Lohm Isberg   37:00  
  Andreas Åkesson Saltsjöbadens IF 34:08 1987
  Johan Borgman FK Studenterna 35:13 1984
  Herman Degselius FK Studenterna 35:46 1973
  Mikael Sjögren Södertälje IF 40:30 1974
  Alberto Ramos Huddinge AIS 33:50 1984
  Markus Bohman IF Linnea 32:29 1994
  Joakim Eriksson Spårvägens FK 32:50 1992
  Daniel Alemu Spårvägens FK 16:20 (5000m) 1997
  Dennis Olsson Spårvägens FK 16:11 (5000m) 1997
  Martin Gidewall IFK Tumba Friidrott 34:33 1976
  Svend Jacobsen IF Linnea 35:38 1974
  Anders Hansson Vilsta IK Eskilstuna 40:55 1944
  Mario Cortinovis EIF 37:00 1971
  Mirza Nalic Ärla IF 32:00 1980
  Mattias Anglemark Eskilstuna Friidrott 34:50 1974
  Martin Huldt Eskilstuna Friidrott 35:10 1989
  Jonathan Edermalm Eskilstuna Friidrott 36:30 1999
  Einar Johansson Eskilstuna Friidrott 36:40 1998
  Daniel Allard Eskilstuna Friidrott 36:50 1976
  Andreas Pettersson Eskilstuna Friidrott 37:00 1981
  Nasir Dawoud Eskilstuna Friidrott 30:30 1991
  Merih Hagos Eskilstuna Friidrott 31:40 1998
  Johannes Fahlström FK Studenterna 35:00  
  Staffan Dahlgren Stockholms Långdistansklubb 37:30 1971
  Andreas Bylund FK Studenterna 37:54 1977
  Ulf Eriksson Huddinge AIS 37:00 1974
  Camilla Elofsson Huddinge AIS 37:45 1983
  Bengt Lindgren Vallentuna FK 47:21 1947
  Fredrik Westerdahl Fredrikshofs FIF 33:44 1979
  Marcus Åberg Hässelby SK 34:18 1988
  Isak Hellström FK Studenterna 32:48 1991
  Sebastian Stenman IFK Göteborg Friidrott 34:56 1991
  Tobias Persson Falu IK 33:17 1988
  Anders Nyström Runday IF 37:23 1986
  Robert Berg EIF    
Damer:        
  Testa Fsiha Eskilstuna Friidrott 37:50 1996
  Malin Gibrand FK Studenterna 38:44 1981
  Sanna Mustonen Hässelby SK 34:18 1991
  Åsa Nylander FK Studenterna 40:02 1967
  Johanna Anvell Mölndals AIK 37:12 1989
  Jessica Österberg Spårvägens FK 37:00 1981

 

Preliminär startlista Heat B Start 19:00

Startnummer Namn Förening Estimerad tid/Seedningstid Född
  Jonathan Edermalm Eskilstuna Friidrott 36:30 1999
  Einar Johansson Eskilstuna Friidrott 36:40 1998
  Daniel Allard Eskilstuna Friidrott 36:50 1976
  Jimmie Espling FK Studenterna 36:52 1975
  Maximilian Lohm Isberg   37:00  
  Mario Cortinovis EIF 37:00 1971
  Robert Berg EIF 37:00  
  Jessica Österberg Spårvägens FK 37:00 1981
  Andreas Pettersson Eskilstuna Friidrott 37:00 1981
  Ulf Eriksson Huddinge AIS 37:00 1974
  Johanna Anvell Mölndals AIK 37:12 1989
  Anders Nyström Runday IF 37:23 1986
  Staffan Dahlgren Stockholms Långdistansklubb 37:30 1971
  Camilla Elofsson Huddinge AIS 37:45 1983
  Testa Fsiha Eskilstuna Friidrott 37:50 1996
  Andreas Bylund FK Studenterna 37:54 1977
  Malin Gibrand FK Studenterna 38:44 1981
  Åsa Nylander FK Studenterna 40:02 1967
  Mikael Sjögren Södertälje IF 40:30 1974
  Anders Hansson Vilsta IK Eskilstuna 40:55 1944
  Bengt Lindgren Vallentuna FK 47:21 1947

Preliminär startlista Heat A Start 20:00 

Startnummer Namn Förening Estimerad tid/Seedningstid Född
  Nasir Dawoud Eskilstuna Friidrott 30:30 1991
  Merih Hagos Eskilstuna Friidrott 31:40 1998
  Mirza Nalic Ärla IF 32:00 1980
  Markus Bohman IF Linnea 32:29 1994
  Isak Hellström FK Studenterna 32:48 1991
  Joakim Eriksson Spårvägens FK 32:50 1992
  Tobias Persson Falu IK 33:17 1988
  Fredrik Westerdahl Fredrikshofs FIF 33:44 1979
  Alberto Ramos Huddinge AIS 33:50 1984
  Andreas Lundegård FK Studenterna 34:00 1986
  Daniel Alemu Spårvägens FK 34:00 1997
  Dennis Olsson Spårvägens FK 34:00 1997
  Andreas Åkesson Saltsjöbadens IF 34:08 1987
  Marcus Åberg Hässelby SK 34:18 1988
  Sanna Mustonen Hässelby SK 34:18 1991
  Martin Gidewall IFK Tumba Friidrott 34:33 1976
  Mattias Anglemark Eskilstuna Friidrott 34:50 1974
  Sebastian Stenman IFK Göteborg Friidrott 34:56 1991
  Johannes Fahlström FK Studenterna 35:00  
  Martin Huldt Eskilstuna Friidrott 35:10 1989
  Johan Borgman FK Studenterna 35:13 1984
  Svend Jacobsen IF Linnea 35:38 1974
  Herman Degselius FK Studenterna 35:46 1973
  Jonas Manole FK Studenterna 35:50 1977

 

Enhörna Challenge 2017 5000 m (5/7)

Första start Heat B 19:30 (Heat-indelning meddelas senare)

Startnummer Namn Förening

Estimerad tid/Seedningstid

Född ÅB
  Axel Smith Björnstorps IF 17:00 1986  
  Robert Höckerstrand Hälle IF 16:15 1987  
  Anders Nyström Runday IF 18:01

1976

 
  Magnus Burling Fredrikshof FIF 18:00

1971

 
  Sven Petersson Huddinge AIS 18:58 1983  
  Johan Svaxén Fredrikshof FIF 16:30 1980  
  Robert Berg  EIF 17:30 1975  
  Alberto Ramos Huddinge AIS 16:08 1984  
  Christer Hansson Huddinge AIS 20:00 1969  
  Adam Bills Hässelby SK 16:48 1993  
  Staffan Dahlgren Stockholms Långdistansklubb 17:40 1971  
  Daniel Alemu Spårvägen FK 15:58 1997  
  Dennis Olsson Spårvägen FK 16:03 1997  
  Ulf Eriksson Huddinge AIS 17:30

1974

 
  Antonio Lavecchia Huddinge AIS 16:53

1972

 
  Mario Cortonovis EIF 17:45 1971  
  Bengt Lindgren Vallentuna FK 23:25 1947  
  Yahan Faarax Fredrikshof FIF 17:00 1995  
  Isak Hellström FK Studenterna 32:48 (10000m) 1991  
  Martin Jansson EIF 16:45 1992  
  Erik Arumskog EIF 18:45  1987  
  Christoffer Hiding Fredrikshofs FIF 16:38 1985  
  Nathan Tanner-Malmén EIF 17:59 1977  
   Rikard Jeneskog

FK Studenterna

18:36  1973  
  Herman Degselius

FK Studenterna

16:55 1973   
  Fredrik Arthursson Hässelby SK 17:35 1963  
  Mikael Sjögren Södertälje IF 17:45 1974  
  Jesper Udin FK Studenterna 18:39  1974  
  Andreas Åkesson Saltsjöbadens IF 16:21 1987   
  Stefan Nilsson EIF

17:45

1972  
  Jens Karlsson FK Studenterna 18:17

1978

 
  Fredrik Holmberg Fredrikshof 17:09 1986  
  Viktor Zackrisson EIF 17:45

2000

 
  Henrik Engström Fredrikshof 16:50 1984  
  Elias Dahl Hammarby IF 16:30 1976  
  Marcus Hägg Huddinge AIS 16:30    
  Max Karlsson EIF 1745 2000   
           
 Damer:          
  Julia Davidsson Sign Sport Sweden 22:30 1990  
  Hanna Lindholm Huddinge AIS 17:04

1979

 
  Jessica Österberg Spårvägen FK 10:24 (3000m) 1981  
  Louise Ringström Spårvägen FK 17:27 1989  
  Linnea Claesdotter Vegan Runnsers IK 19:45    
  Louise Berlin FK Studenterna

21:17

1987   
  Camilla Elofsson Huddinge AIS 18:30    

Heat A

Startlista Heat A 20:10
Startnr: Namn: Födelseår: Förening/ort/företag:
218 Daniel Alemu 1997 Spårvägen FK
219 Dennis Olsson 1997 Spårvägen FK
233 Alberto Ramos 1984 Huddinge AIS
234 Robert Höckerstrand 1987 Hälle IF
235 Isak Hellström 1991 FK Studenterna
236 Andreas Åkesson   Saltsjöbadens IF
237 Johan Svaxén 1980 Fredrikshof FIF
238 Elias Dahl 1976 Hammarby IF
239 Marcus Hägg   Huddinge AIS
251 Christoffer Hilding 1985 Fredrikshofs FIF
252 Martin Jansson 1992 EIF
253 Adam Bills 1993 Hässelby SK
254 Henrik Engström 1984 Fredrikshof
255 Antonio Lavecchia 1972 Huddinge AIS
256 Herman Degselius 1973 FK Studenterna
257 Axel Smith 1986 Björnstorps IF
259 Fredrik Holmberg 1986 Fredrikshof
266 Ulf Eriksson 1974 Huddinge AIS
268 Fredrik Arthursson 1963 Hässelby SK
258 Hanna Lindholm 1979 Huddinge AIS
264 Louise Ringström 1989 Spårvägen FK
267 Jessica Österberg 1981 Spårvägen FK

Heat B

Startlista Heat B 19:30
Startnr: Namn: Födelseår: Förening/ort/företag:
163 Staffan Dahlgren 1971 Stockholms Långdistansklubb
164 Mario Cortonovis 1971 EIF
165 Mikael Sjögren 1974 Södertälje IF
166 Stefan Nilsson 1972 EIF
167 Viktor Zackrisson 2000 EIF
168 Max Karlsson 2000 EIF
169 Yahan Faarax 1995 Fredrikshof FIF
170 Robert Berg 1975 EIF
171 Nathan Tanner-Malmén 1977 EIF
172 Magnus Burling 1971 Fredrikshof FIF
173 Anders Nyström 1976 Runday IF
174 Jens Karlsson 1978 FK Studenterna
175 Erik Arumskog 1987 EIF
177 Rikard Jeneskog 1973 FK Studenterna
178 Jesper Udin 1974 FK Studenterna
179 Sven Petersson 1983 Huddinge AIS
181 Christer Hansson 1969 Huddinge AIS
184 Bengt Lindgren 1947 Vallentuna FK
176 Camilla Elofsson 1983 Huddinge AIS
180 Linnea Claesdotter 1989 Vegan Runnsers IK
182 Louise Berlin 1987 FK Studenterna
183 Julia Davidsson 1990 Sign Sport Sweden
Uppdaterad: 25 JUL 2017 21:38 Skribent: Fabrice Odille

Postadress:
Enhörna IF - Friidrott
Friluftsgården, Väsby 22
15150 Enhörna

Kontakt:
Tel: 0855044564
Fax: 0855049149
E-post: This is a mailto link

Se all info